Asile Toker
Çağan Yılmaz'ın Annesi Niğde

Sağlık Bakanlığına bağlı bir hastanede ebe olarak görev yapmaktayım. Angelman sendromlu Çağan Yılmaz Toker’in annesiyim. 2002 yılında kucağımıza aldığımız meleğimiz şu anda 19 yaşında. 19 yıl boyunca yaşadıklarımızdan edindiğimiz tecrübeleri paylaşmaktan mutluluk duyarız. Bu platform özellikle yeni aramıza katılan ve ne yapacağını bilemeyen ebeveynlere yol gösterici olacaktır. Şayet yavrunuza Angelman sendromu tanısı yeni konulmuşsa şunu söylemek isterim: Sakin olun! Dünyanın sonu gelmedi.

Dilek Meral Eken
Yılmaz Deniz Eken'in Annesi İstanbul

Ağustos 2019 doğumlu Angelman sendromlu Yılmaz Deniz Eken'in annesiyim. RTE Üniversitesi Makina Resim Konstrüksiyon 2011 mezunuyum. Mezun olduğumdan bu yana Ar_Ge bölümünde teknik ressam olarak çalıştım. Teşhisimiz konulduğunda çalışma hayatıma son verme kararı aldık. Oğlumun bir Angelman olmasını asla bir engel olarak görmüyorum. Çünkü araştırıyorum ve en iyi eğitimi almasını sağlıyorum. Hayatımın en güzel mucizesi için gülüşü kadar mutlu bir yaşam sunmaya hazırım. Tanımadığım birilerinin hayatına dokunmak da beni çok mutlu edecektir. İnanıyorum ki her şey çok güzel olacak. Mutlu yarınlar bizimle olsun...

Zeynep Korkmaz
Yavuz’un annesi Kastamonu

Kastamonu ve Anadolu Üniversiteleri İşletme bölümü mezunuyum. Oğlum Yavuz 2015 Aralık doğumlu. Gelişimi sırasında yolunda gitmeyen bazı şeylerin farkına varıp araştırmaya başladık ve 2018’de Angelman sendromu tanısı aldık. Bu tanıyla hem rahatladım hem de üzüldüm ama eli kolu bağlı oturmak yerine neler yapabileceğimi araştırmaya başladım ve sürecin nasıl ilerleyeceğini anlamaya çalıştım. Bu noktada hiçbir şeyin sanılan kadar korkunç olmadığını gördüm. Eğitimle pek çok şeyin üstesinden gelinebileceğini tecrübe ettim. Bir angel ile yaşamanın her an her saniye şaşkınlıklara açık olmak anlamına geldiğini gördüm. Emek verildiğinde muhteşem geri dönüşlere şahit olunabileceğini fark ettim. Bu sendromla yaşayan ailelere öğreteceklerim ve onlardan öğreneceklerim var. Bu ekipteyim çünkü tüm ailelere ve çocuklara faydalı olmak, güçlerimizi birleştirerek omuz omuza yürümek, gelişmek, öğrenmek ve öğretmek istiyorum. Bu ekipteyim çünkü farkındalık yaratmak, sesimizi duyurmak, imkanlarımızı artırmak ve ailelerin hayatlarına dokunmak istiyorum.

To Top ↑